Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieFB

Ciekawostki

Zdjęcie w grze


W początkowej lokacji gry w lochu, w którym się budzimy, znajduje się Easter Egg. Jeśli obierzemy drogę przeciwną do zamierzonej, to trafimy do pozornie ślepej uliczki. W niej będzie się na nas czaił Cień (na szczęście najsłabszy jakiego kiedykolwiek spotkacie), po jego pokonaniu możemy podnieść z kąta Silny Napój Uzdrawiający i rozejrzeć się po celach. W jednej z nich znajduje się zdjęcie jakiejś pary oprawione w ramkę.Elementy, które nie znalazły się w grze

W finalnej wersji gry miały się znaleźć między innymi naszyjniki oraz buty dla Drake'a. Możemy znaleźć w plikach gry Buty insektoida (bez statystyk) oraz Magiczne buty (o cenie 100).
W planach był także Napój Niewidzialność, który miał sprawić, że nasza postać stałaby się niewidzialna na 30 sekund. Niestety napój nie działał prawidłowo, więc (po najmniejszej linii oporu) został zamieniony na Słaby Napój Uzdrawiający...
Z innych przedmiotów, które nie widzieć czemu nie znalazły się w grze warto wymienić poniższe:
Miecz Ceremonialny
Przeklęty Miecz - Brak obrażeń, analogicznie do Przeklętego Topora.
Miecz Klanowy - 5 obrażeń od cięcia i 5 od ciosu.
Miecz Królewski -18 obrażeń od cięcia, cena 500, prędkość 1.15.
Młot Bolgi - 20 obrażeń od ciosu.
Tarcza Ogniowa - 60% odporności na ogień. Odbijałaby kule ognia.
Różdżka Necrosa - 20 obrażeń od ciosu, 20 od Ciemności, Wysysanie życia.
Kranoludzka Tarcza
Młot Durina - obecny w grze jedynie podczas treningu.Zadania Poboczne

W grze miało pojawić się naprawdę sporo zadań pobocznych. Teksty, które możecie wysłuchać powyżej odnoszą się do odpowiadających im przedmiotów. Większość polegała na przynieś, wynieś, pozamiataj, ale dwa z nich wydają się bardziej ciekawe.
Dodatkowa księga? Czyżby nowe zaklęcie, które finalnie się nie ukazało? Coś powiązanego z Młotem pokazanym powyżej?
Zabawa w kartografa? Jak mogłoby to wyglądać?Niewykorzystane/Ciekawe Teksty

Czyż nie chodzi tutaj o Carlina i Saylo z sagi Allarona? :)

Wycięty fragment ostatniej rozmowy Drake'a z Necrosem (Normalnie pojawia się w wersji na PSX). Dodajmy, że w oryginale wspominane są "Starsze Rasy" ("Elder Races"), a nie tylko Starożytni. Necros dążył wszak do zdobycia potęgi Kreegan przy pomocy technologii Starożytnych, a więc chodziło o obie rasy.
Czym jest Moloch (statek Necrosa)?

Może to Enroth? Może Antagarich...

W każdym razie inne kontynenty istnieją...

A teraz kilka tekstów Lodowych Tytanów, gdyby w grze nie odebrano im mowy. Czyżby to mieli być potomkowie samych Starożytnych?Znalazła się tu też przemycona reklama wtedy tworzonej gry Legends of Might and Magic:
A także małe nawiązanie do Might & Magic VI:
"Who can believe in the mandate of heaven jargon anymore anyway?"Czy wiesz, że?

  • Warriors of Might and Magic pierwotnie miało być sequelem Crusadersów? Ten fakt potwierdza to, że fabuła oraz odwiedzane miejsca w WoMM na GBC wyglądają niemal identycznie jak w CoMM. Dodatkowo w plikach gry widać notatki do funkcjonalności typu "Nie wprowadzono w CMM1".
  • W Warriorsach możemy odwiedzić grób Drake'a. Czyżby nawiązanie do tego, że gra nie okazała się tak dobra, jakby chcieli tego twórcy?
    © 2003-23 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
    Komnaty "Crusaders of Might and Magic". Redakcja, kontakt